Виправлення прикусу у дітей чи в дорослому віці є досить болючим питанням. Більшість пацієнтів переконані в тому, що цей процес потребує використання спеціальних пластин та механізмів, що викликають дискомфорт і мають неприємний вигляд. Діти часто з побоюванням ставляться до необхідності у вирівнюванні зубного ряду, оскільки негарні пластинки на зубах привертають до себе увагу і можуть стати причиною кепкування з боку однокласників.

Зміст

  1. Показання для вирівнювання прикусу
  2. Що являє собою процедура вирівнювання зубного ряду?
  3. Коли можна виконувати процедуру вирівнювання?
  4. Що являє собою неправильний прикус?
  5. Які існують патології?
  6. Причини виникнення патологій прикусу
  7. Типи патологій прикусу
  8. Фактори, що сприяють появі патології
  9. Альтернативні методики виправлення неправильного прикусу
  10. Вправи, що сприяють вирівнюванню зубного ряду

Процедура виправлення прикусу насправді була досить неприємною. Але це залишилось у минулому стоматологічної галузі. Сьогодні вирівнювання зубного ряду проводять:

  • швидко;
  • безболісно;
  • максимально непомітно для оточуючих.

Як саме проходить процес виправлення неправильного прикусу? Ви можете поставити це питання досвідченим фахівцям клініки «Royal Dental». Під час прийому наш ортодонт радо надасть усю необхідну вам інформацію, проконсультує щодо тривалості та подробиць проведення даної процедури.

Показання для вирівнювання прикусу

Маєте сумніви щодо того чи варто вирівнювати зубний ряд або виконувати процедуру виправлення неправильного прикусу? Насправді, можлива лише одна відповідь. Виправлення неправильного прикусу є необхідним, оскільки зволікання з проведенням даної процедури призводить до розвитку складних захворювань та створює тривалий дискомфорт. Не радимо недооцінювати серйозність можливих наслідків. Як мінімум, маючи неправильний прикус, треба звернутися до стоматолога. Питання доцільності корекції зубного ряду може вирішувати лише професійний ортодонт.

Можливі наслідки зволікання з виправленням неправильного прикусу:

  • передчасне псування та втрата зубів, оскільки вони ростуть неправильно з причин викривлення тканин, а тому випадають швидше і частіше;
  • розвиток психічних захворювань, оскільки негарний зовнішній вигляд зубного ряду змушує людину уникати сміху та посмішок, соромлячись показати оточуючим наявні дефекти прикусу;
  • виникнення пародонтозу та інших захворювань ясен;

Важливо: наявність неправильного прикусу є проблемою не лише естетичного, але також і медичного характеру. На щастя, цю проблему можна вирішити у досить стислий термін та без відчутного дискомфорту чи болю.

Як проходить вирівнювання прикусу в Івано-Франківську в нашій стоматології?

У сучасній стоматології виправлення неправильного прикусу виконується переважно за допомогою застосування брекетних систем.

Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів, а саме:

  • з металу;
  • з кераміки;
  • з сапфіру.

За особливостями конструкції розрізняють лінгвальні та саморегульовані брекетні системи.

Незалежно від конструктивного типу та матеріалу виготовлення і налаштування брекетної системи виконується з урахуванням індивідуальних особливостей. Це означає, що від початку до кінця процедура коригування зубного ряду здійснюється в індивідуальному режимі, що дозволяє зробити процес лікування максимально комфортним та зручним для пацієнта. Правильно виготовлені, встановлені та налаштовані брекетні системи не заважають пацієнтові.

Саморегульовані брекетні системи є найефективнішими на сьогодні. Використання систем даного типу дозволяє завершити процес виправлення неправильного прикусу в максимально стислий термін. Вони є результативними навіть при лікуванні дорослих пацієнтів.

Як правило, не зважаючи на те, яку саме брекетну систему буде обрано для лікування, процес вирівнювання зубного ряду складається з наступних етапів:

  • протягом першого відвідування клініки «Royal Dental» пацієнт отримує первинну консультацію ортодонта, яка надається за результатами огляду. Протягом прийому фахівець надасть необхідні рекомендації та обере брекетну систему;
  • наступним етапом стане встановлення брекетної системи, яка відбувається без болю та протягом одного відвідування;
    подальше лікування вимагатиме регулярних прийомів у ортодонта для здійснення контролю та необхідної корекції, оскільки з часом брекетні системи необхідно підтягувати та регулювати для максимальної ефективності (у разі встановлення саморегульованих брекетних систем знадобиться найменше таких утручань);
  • як правило процес виправлення прикусу займає півтора роки (у кожному конкретному випадку термін лікування може варіюватися, оскільки це залежить від сукупності факторів), після відбувається останнє відвідування ортодонта з метою зняття брекетної системи.

Процедура виправлення неправильного прикусу виконується швидко і не викликає неприємних відчуттів. До того ж, у випадку використання керамічних, сапфірових чи лінгвальних брекетів, процес лікування буде непомітним для оточуючих. Обравши одну з таких брекетних систем, ви зможете виглядати привабливо протягом виконання процедури вирівнювання зубного ряду, а отже її проведення не створюватиме жодних проблем у вашому щоденному житті та побуті.

В яких випадках лікар-ортодонт може рекомендувати процедуру вирівнювання?

Багато пацієнтів вважають, що виправлення неправильного прикусу можна виконувати лише у ранньому віці. Ця думка не відповідає реальності. У сучасній стоматологічній практиці процедура вирівнювання зубного ряду стала доступною і для дорослих. Проведені дослідження свідчать про те, що застосування брекетних систем дозволяє отримати задовільний результат, незалежно від віку пацієнта. Найкращими доказами цьому є успішний досвід пацієнтів клініки «Royal Dental».

Лікування пацієнтів різного віку потребує використання різних брекетних систем. Від їх правильного підбору та налаштування залежить термін проведення та ефективність процедури виправлення неправильного прикусу. Коли йдеться про лікування дітей, вибір доступних засобів є максимально широким. Пацієнтам до 16 років, як правило, можна встановлювати лінгвальні брекет-системи, а також системи виготовлені з будь-якого матеріалу. Для лікування дорослих доцільніше застосовувати саморегульовані брекетні системи.

Важлива: Процедура відновлення прикусу не є складною або неприємною. Не варто зволікати з відвідуванням ортодонта, оскільки неправильний прикус може стати причиною цілої низки складних захворювань. Зверніться до лікаря-ортодонта в Івано-Франківську клініки «Royal Dental» – і збережіть гарну посмішку, добрий настрій та міцне здоров’я!

Що являє собою неправильний прикус?

Такою патологією, як неправильний прикус, у сучасній стоматологічній галузі називається наявність зіткнення верхнього і нижнього зубного рядів в позиції центральної оклюзії. Прояви неправильного прикусу можуть бути як дуже помітними, так і зовсім незначними, а в особливих випадках відбувається порушення жувальної функції щелепи і починають виникати видимі зміни.
При зверненні до клініки у дорослому віці не просто не рекомендується оперативне втручання, воно не зможе принести оптимальний результат. Найчастіше виправлення неправильного прикусу ортодонтичними засобами відбувається при наявності легкого порушення при змиканні зубних рядів, що дозволяє усунути дефект без вживання серйозних заходів.

Важливо: фахівці рекомендують звертатися до стоматологів якомога раніше, щоб уникнути серйозних наслідків, як наприклад, спотворення рис обличчя. Пізнє втручання, до того ж, коштуватиме пацієнту набагато дорожче.

Типи патологій прикусу в ортодонтії

В ортодонтії виділяють 4 основні типи дефектів зубного ряду у вигляді неправильного прикусу, а саме:

  • глибокий, при якому відбувається значне прикриття нижнього ряду зубів верхнім;
  • перехресний, при якому спостерігається відсутність завершення у розвитку зубних рядів;
  • мезиальний, при якому істотно помітним є висунення вперед нижнього зубного ряду;
  • дистальний, при якому занадто сильно виступає верхній зубний ряд над нижнім.

Фактори, що сприяють появі патології

Причин, за якими може виникнути такий дефект, як неправильний прикус, може бути неймовірна кількість, проте є найголовніша – спадковість. Іншими словами, при наявності такого дефекту хоча б у одного з родичів, ймовірність прояву його у дитини становить 50%. Неправильний прикус може утворитися при травмуванні лицьових кісток і навіть при вибиванні зубів. В таких випадках може спостерігатися:

  • зміщення зубів;
  • збільшення простору між зубами;
  • поява змін у характері змикання верхнього та нижнього зубного рядів.

Існує ще одна причина, яку не можна залишати без уваги. Це – часткова або повна відсутність грудного вигодовування в новонародженому віці. З цієї причини патології можуть виникати вкрай рідко, однак це цілком можливо. Фахівці вважають, що процес висмоктування грудного молока дозволяє завершити розвиток щелепи і тим самим виключити не тільки дефект у вигляді неправильного прикусу, а й такі наслідки як гаркавість і нечіткість дикції.

Які види брекет-систем використовує ортодонт нашої клініки в Івано-Франківську?

Брекетами називаються пластинки невеликого розміру, що встановлюються на зубах за допомогою спеціального клею, і з’єднуються одна з одною металевою дугою. Дріт, що використовується для з’єднання, має своєрідну пам’ять форми, за рахунок чого здійснюється рівномірний вплив на весь зубний ряд, що поступово його вирівнює.

Брекетні системи, які встановлює ортодонт в Івано-Франківську в нашій стоматології, можуть бути:

  • металевими;
  • керамічними;
  • сапфіровими;
  • лінгвальними;
  • безлігатурними.

У кожного різновиду є свої технічні характеристики і основні переваги, за рахунок яких обирають саме їх. Брекети з металу визнані найдоступнішими за вартістю, однак металеві брекети мають одним недолік, а саме – зовнішній виглядом, який навряд чи можна назвати естетичним або привабливим. Але саме за допомогою металевих брекетних систем забезпечується мінімальне тертя між такими елементами, як дуга і паз, що дозволяє в мінімальні терміни провести виправлення дефекту.

Вибір керамічних брекетів ґрунтується виключно на естетиці. Вартість їх набагато вище металевих, але особливість полягає практично в повній непомітності на зубній поверхні. Іншими словами, такі брекети можуть мати колір емалі. Окрім того, вони не відблискують на сонці.

Плюси брекетів з кераміки:

  • мініатюрний розмір;
  • максимальна міцність;
  • виготовлення з кераміки дрібнодисперсионного типу.

Такі брекети мають стійкість до впливу барвників, а тому, використовуючи їх, можна істотно розширити раціон харчування, не хвилюючись щодо того, що конструкція забарвиться і втратить належний вигляд. Перевагами керамічних систем є висока зносостійкість і міцність, що дозволяють без проблем знімати брекети після лікування, не вдаючись до додаткового спилювання з зуба.

Особливість сапфірових брекетів полягає в їх прозорості, міцності і стійкості до барвників, однак найдоцільніше використовувати їх для тих пацієнтів, що мають зуби білого кольору, щоб накладки не відрізнялися від зубної поверхні і не привертали до себе уваги. Вони яскраво блищать при освітленні, особливо неоновому. За рахунок занадто високого тертя між дугою і пазом вирівнювання зуба відбувається повільніше, ніж у випадку з металевими накладками.

Їх вартість є вищою, ніж у брекетів з кераміки.

Тим пацієнтам, хто не бажає ходити з брекетами, але потрібує вирівнювання зубного ряду, найкраще пасуватиме лінгвальна конструкція. Вона є абсолютно невидимою, оскільки вона встановлюється на зуби з внутрішньої сторони. Для виготовлення лінгвальних брекетних систем використовується золотовмісний або інший, подібний за своїми властивостями, сплав. Бажано обирати перший варіант, оскільки він не буде окислюватися і не залишатиме неприємний присмак на язику. Мінусом можна назвати те, що для установки такої системи потрібен кваліфікований фахівець, здатний провести роботу максимально якісно і без єдиного дефекту. У перші дні після установки брекетів може спостерігатися зміна дикції, оскільки потрібен певний час, щоб адаптуватися до наявності сторонніх предметів у ротовій порожнині. До того ж, лінгвальні брекетні системи потребують складного догляду.

Брекети безлігатурного типу відрізняються від класичних тим, що вони встановлюються із застосуванням спеціальних кліпс, за рахунок яких відбувається фіксування дуги. Вони не мають лігатур, а тому доглядати за ними простіше. Мінусом є те, що такі брекети є занадто великими і помітними. За ефективністю їх можна порівняти з лігатурними.

Альтернативні методики виправлення неправильного прикусу

Розвиток сучасних технологій не стоїть на місці, а тому є можливість обирати з-поміж безлічі варіантів, щоб провести вирівнювання зубного ряду без оперативного втручання і без застосування брекетів. Як правило, для цього можуть використовуватися такі інструменти, як:

  • вініри;
  • елайнери або капи;
  • вестибулярні пластини;
  • трейнери.

Так само, як і брекети, кожний з них має свої відмінності з огляду на конструкцію та спосіб застосування.

  1. Вінірами називають спеціальні накладки на зуби, що складаються з пластин, товщина яких становить 0,5-0,7 мм, а головним їх завданням є поліпшення естетичної привабливості зубної поверхні. Наприклад, якщо на зубах присутні такі дефекти, як відколи, нерівності або коли зуби мають різну довжину чи наявні просвіти між зубами. Використання вінірів допоможе приховати усі ці недоліки. Точніше кажучи, за допомогою вінірів не відбувається вирівнювання зубного ряду. Вони приховують собою дефекти. Виготовляються вони індивідуально для кожної людини за допомогою зняття відбитків. Існує альтернативний варіант вінірів – люмінари, які можуть дати такий самий ефект. Їх застосування не вимагає сточування зубної емалі, що дозволяє знімати їх за необхідності. Товщина люмінарів є набагато меншою, тому їх не використовують для усунення серйозних дефектів посмішки.
  2. Елайнер або каппа виготовляється на основі прозорих полімерів, і нагадує своїм виглядом знімний ковпачок. Щоб створити такі насадки також необхідно зняти зліпок зі щелепи, після чого у спеціальних заводських умовах створюється 3Д модель, за якою формуються ковпачки. Для лікування потрібно в середньому 12 місяців. Елайнери необхідно знімати після прийому їжі або для чищення зубів. Фахівці вважають елайнери урізаною альтернативою брекетів, які варто використовувати при незначних дефектах зубного ряду. Лікування за допомогою елайнерів не вимагає участі спеціаліста в процесі, оскільки ковпачки надсилаються з лабораторії на весь курс усунення дефектів. Саме тому, відповідальність лежить виключно на самому пацієнті. Таким чином, якщо не буде носитися один з ковпачків, то дефект може погіршитися або виникне новий, і всю терапію доведеться починати з самого початку.
  3. Вестибулярні пластини використовують для пацієнтів у віці з 2-5 років.
  4. х встановлюють з метою відучити дітей від шкідливих звичок, наприклад, смоктання пальців або сосок, які і можуть стати причиною розвитку неправильного прикусу. Іншими словами, відбувається не усунення дефекту прикусу, а видалення причини його утворення. У деяких випадках достатнім є використання пластин протягом лише декількох тижнів. В цілому, тривалість терапії залежить лише від фізіології дитини. Виготовляються такі пластини виключно гіпоалергенних і безпечних для малюка матеріалів. Якщо дитина має проблеми з дикцією або вимовою конкретних звуків, то варто використовувати пластини з такими доповненням як намистинка або заслінка.
  5. Трейнером називають силіконову шину, що має такі властивості, як м’якість, еластичність і легкість у прийнятті форми щелепи. Для забезпечення правильного розташування зубного ряду потрібна установка трейнерів на верхню та на нижню щелепи. За допомогою такого пристосування знімається занадто великий м’язовий тиск, а також відбувається приведення щелеп у оптимальне положення, що формує правильне носове дихання і допомагає усунути хропіння. Основною перевагою трейнерів можна назвати те, що їх носять і вдень, і вночі. Допустимо також використовувати їх виключно у нічний час, або поєднуючи з використанням удень протягом пари годин. Даний спосіб не приносить дискомфорту і вважається найбільш безболісним. До того ж, вони не потребують складного догляду, оскільки досить просто зняти трейнери і покласти їх до контейнеру. Для їх очищення використовується звичайна зубна щітка. На жаль, конструкції даного типу теж мають мінус, хоча він не є дуже істотним. Недолік трейнерів полягає в тому, що при їх використанні категорично не можна розмовляти, а тому застосування їх проводиться переважно вночі. Для усунення серйозних порушень прикусу їх не використовують.

Вправи для виправлення прикусу

За статистикою неправильний прикус зустрічається практично у кожної четвертої людини на планеті, однак лише третина з них вважає за краще усувати проблему, звертаючись до лікарів. Решта просто залишає дефект таким, яким він є.

Важливо: на жаль, відсутність професійного втручання може стати причиною більш серйозних наслідків, наприклад, як вже було сказано, спотворення зовнішнього вигляду, що відбувається за рахунок деформації зубного ряду.

Лікування такого дефекту не є простим. Терапія виправлення неправильного прикусу вимагає не лише відносно високих витрат. Для ефективного усунення проблеми необхідно докласти неабияких зусиль, мати необхідне терпіння та час. У деяких випадках може знадобитися до кількох років, щоб привести прикус в нормальний стан. Для того, щоб результат застосованих процедур був позитивним, потрібно проводити комплексне лікування, в якому:

  • використовується спеціальна ортодонтична конструкція;
  • потрібне постійне відвідування лікаря;
  • потрібно виконувати всі рекомендації лікаря;
  • необхідно приділяти увагу виконанню спеціальних вправ, за допомогою яких можна істотно прискорити та полегшити процес виправлення неправильного прикусу.

Вправи, що сприяють вирівнюванню зубного ряду

Виконання вправ для прискорення вирівнювання зубного ряду не потребує відвідування клініки «Royal Dental» і виконується в домашніх умовах. Це заняття є досить ефективним і не займає багато часу. Для виконання вправ не знадобиться спеціальне обладнання. Процес полягає в тренуванні м’язів обличчя, що дозволяє прискорити хід лікування та скоротити термін його проведення.

Важливо: виконання вправ найбільше показане підліткам і маленьким дітям, оскільки у юному віці можна набагато простіше усунути дефекти мовлення і виправити неправильний прикус. Ефективність такої гімнастики перевірено часом, вона визнана найкращою серед усіх наявних.

  • Відкрийте рота і виконуйте ритмічні змикання щелеп.
  • Необхідно доторкнутися кінчиком язика до поверхні піднебіння і спробувати зсунути язика назад.
  • Як тільки язик досягне максимальної точки відхилення, потрібно виконати відкриття і закриття щелеп кілька разів.
  • Поставте лікті на стіл, спираючись підборіддям на відкриті долоні. Відкривайте і закривайте рота у такому положенні.

Кожну вправу необхідно виконувати, як мінімум, по 5 разів, а в ідеалі якомога більше. Також потрібно, у буквальному сенсі змушувати щелепи працювати, наприклад, жувати яблука, моркву і тому подібні тверді продукти. Таким чином можна запобігти появі неправильного прикусу або ж усунути його на початковій стадії. Досить часто саме таку техніку використовують логопеди в медичних і дошкільних установах. Найголовніше не опускати руки і прагнути досягти поставленої мети. Тільки в такому випадку можна уникнути наслідків і зберегти естетичність посмішки та чіткість дикції.

Для уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці «Royal Dental» у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber