Лікарі-ортопеди пропонують знімні протези за відсутності зубів для відновлення функціональності та краси зубного ряду. Ставляться такі конструкції на верхню та нижню щелепу, коли використання інших варіантів протезування з якихось причин недоступне.
Ще 20 років тому повністю знімні протези відрізнялися громіздкістю, масивністю. Сучасні матеріали та технології дозволяють отримати кардинально інший результат. Пацієнти отримують недорогі знімні ортопедичні апарати з високим ступенем зручності і відмінними показниками естетики.
Ціни
З метою уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.
Види знімних протезів за повної або часткової втрати зубів
Вибір ортопедичного апарата здійснюється з урахуванням особливостей фізіології конкретного пацієнта. Лікар ретельно обстежує ротову порожнину і лише після цього пропонує спосіб для відновлення зубних рядів. З декількох варіантів пацієнт сам обирає оптимальний за ціною й іншими особливостями.
За наявності повної адентії
Тотальну відсутність зубів легко виправити. Повна адентія є підставою для протезування. Знімні протези за відсутності зубів – найпопулярніший вид корекції через невисоку вартість і простоту виконання. Метод не є найкращим з наступних причин:
-
не дозволяє створити умови для рівномірного розподілу жувального навантаження;
-
збільшення тиску на альвеолярні відростки в одних місцях і відсутність навантаження в інших призводить до деформації ясен та до атрофії кісткової тканини;
-
згодом щільність прилягання до м’яких тканин слабшає, що може викликати ускладнення.
Лікарі рекомендують міняти знімні протези один раз на 2-3 роки. У цьому випадку апарат буде щільно прилягати до слизової оболонки, що знизить ризики.
При частковій втраті зубів
Частково-знімне протезування проводиться, коли в ротовій порожнині залишаються свої зуби. Ці елементи виступають опорою та можуть утримувати протезний апарат від зсуву. У якості матеріалів, придатних для виготовлення частково-знімного ортопедичного виробу, використовують акриловий сплав, нейлон. Рекомендуються бюгельні моделі.
З яких матеріалів виготовляються знімні протези?
Серед традиційних матеріалів, які сьогодні використовує ортопедична стоматологія, виділяють:
-
акрилову пластмасу – утримується на місці силою присмоктування чи під вакуумним тиском (такі модифікації виготовляють на основі зроблених пацієнтові зліпків, а тому вони точно передають анатомічні особливості щелепи. Така відповідність дозволяє апаратові точно «сидіти» в роті. Він добре підходить для верхньої щелепи. У разі його застосування на нижній щелепі використовуються креми-фіксатори й опори у вигляді імплантів. Термін служби – до 5 років);
-
нейлон – легкий матеріал, що має унікальні властивості гнучкості (він імітує м’які тканини, підтримуючи естетику на гідному рівні. Надмірна еластичність провокує натирання слизових оболонок і деформацію знімного протезу, що встановлюється за відсутності зубів. Шорстка фактура матеріалу слугує живильним середовищем для активного розвитку патогенної мікрофлори);
-
Акри-фрі – протез з невеликою вагою, максимально щільним приляганням і натуральним виглядом (до його складу не входять компоненти, що викликають алергію, тому вигідно відрізняють його від класичного акрилу).
Бюгельні апарати ґрунтуються на металевому каркасі, де закріплюється пластмасовий базис або його аналог з нейлону, куди фіксуються штучні зуби. Це зручна конструкція, оскільки дуга практично не відчувається. Може доповнюватися фіксаторами-кламерами й іншими видами «застібок».
Встановити знімний протез високої якості за відсутності зубів в Івано-Франківську пропонує клініка «Royal Dental». Наші фахівці ставлять також незнімні конструкції, проводять імплантацію та всі види операцій, що зберігають зуби.