Стоматологічна клініка «Royal Dental» пропонує виконати адгезивне протезування зубів. Швидка, прогресивна, максимально щадна процедура – без болю і дискомфорту! Записатися на прийом можна за телефонами: 0990016106 та 0674559609.

За умов застосування традиційних ортопедичних методів відновлення однієї одиниці зубного ряду сусідні зуби препаруються і закриваються коронками. Це не є найпростішим чи найбезпечнішим методом. У сучасній ортопедичній стоматології використовується нова методика – мікропротезування за допомогою адгезивних мостових протезів. Вона дозволяє ефективно відновити втрачені зуби, зберігаючи при цьому цілі зуби здоровими.

Що являють собою адгезивні протези?

Адгезивна протезна конструкція дозволяє виконати відновлення втраченого зуба малоінвазивним методом, що вимагає мінімального втручання. Для кріплення до опорних зубних одиниць застосовується спеціальна клейка речовина. Саме тому не виникає необхідності в їх агресивній обробці.

Дана методика цілком виправдано вважається однією з найбільш щадних, оскільки немає потреби у встановленні коронок. Як наслідок, не потрібно:

 • обточувати здорові зуби;

 • виконувати депульпацію – видалення нерва.

Така конструкція є незнімною. Її встановлюють на тривалий термін. Класичний вид даної конструкції – це зубний протез з «крилами», розташованими по обидва його боки. Він кріпиться до здорових опорних зубів з внутрішньої сторони, невидимої для очей.

На внутрішні поверхні наклеюються спеціальні смуги, виготовлені з гнучких матеріалів, що мають високі показники міцності. Найчастіше це пластик або скловолокно.

Способи кріплення адгезивних протезів

Максимально міцним вважається балочний протез. Основою для конструкції слугує дротова база, яка закріплюється в поглибленнях здорових зубів. Це, як правило, природні поглиблення. Балка є багатофункціональним елементом:

 • використовується у якості кріплення;

 • виконує армуючу функцію.

Балочна конструкція не застосовується, якщо потрібно відновити жувальні зуби. Навантаження на них є надмірно високим, а тому ризик пошкодити протез занадто явний.

Революційним методом мікропротезування вважається технологія, за якої використовується скловолокно. Конструкція схожа на балочну, але армована балка є не металевою, а скловолоконною. Штучний зуб формується на ній безпосередньо у роті пацієнта за допомогою композитних матеріалів. Це дозволяє виконати відновлення протягом лише одного відвідування стоматолога. Дану методику можна використовувати, коли опорні зуби є здоровими, не ураженими карієсом та позбавленими фізичних дефектів.

Адгезивне протезування: переваги та обмеження

Як уже було сказано, технологія дозволяє не виконувати обточування. Це надає низку безсумнівних переваг:

 • зубні нерви зберігаються;

 • зубна емаль не пошкоджується;

 • не змінюються функціональні особливості зубів.

Дана методика також має багато інших переваг. Встановлення протеза займає мінімальну кількість часу, а сама процедура проходить легко і безболісно для пацієнта. І, що не менш важливо, таке протезування є оборотним, а його вартість – цілком доступною.

Міст такого типу, хоча і може використовуватись протягом тривалого часу, являє собою тимчасову конструкцію. Найчастіше його встановлюють, щоб у терміновому порядку усунути естетичний дефект за втрати переднього зуба. За умов правильного догляду такий міст слугуватиме близько 5-15 років і, як будь-який мостоподібний протез, не створюватиме навантаження на кістку, що поступово призведе до атрофії.

Таким чином, можна зробити висновок, що дана методика є ідеальною, коли потрібно терміново вирішити проблему. Вона стане оптимальним вибором, якщо у зубному ряді відсутня одна одиниця і при цьому з боків є опорні зуби.

Неможливо виконати встановлення, якщо опорні зубні одиниці:

 • розташовані неправильно;

 • ушкоджені пародонтозом;

 • мають патологічні треми;

 • рухомі або легко стираються;

 • суттєво зруйновані.

Як виконується протезування?

Власне стоматологічна процедура є досить простою – пацієнти витримують її з легкістю. Вона здійснюється за декілька етапів:

 • огляд пацієнта (На даному етапі стоматолог-ортопед оглядає пацієнта для того, щоб зібрати анамнез, що дозволяє скласти повну клінічну картину. Після цього ставиться діагноз, складається лікувальний план);

 • діагностика (У сучасній стоматології застосовується безліч прогресивних діагностичних методик – найчастіше це електроодонтодіагностика (ЕОД) або ж комп’ютерна RG-візіограма (прицільний рентгенівський знімок);

 • підготовка (Ротову порожнину необхідно підготувати до протезування. На даному етапі здійснюється обробка зубів, що дозволяє поліпшити адгезію (зчеплення) композитних матеріалів з емаллю. В ході підготовки застосовують спеціальні стоматологічні інструменти з алмазним покриттям);

 • створення моделі (З щелепи пацієнта знімаються відбитки. Вони є основою для створення робочої моделі. Після цього здійснюється нанесення колір ного воску);

 • установка моста (Зубні поверхні обробляються за допомогою медикаментів, а потім покриваються композитом разом з самим протезом. Потім за допомогою спеціальної лампи здійснюється полімеризація. Після коригується прикус і проводиться полірування).

Як доглядати за адгезивними протезами?

Пацієнт, який пройшов процедуру протезування, повинен дотримуватися досить нежорсткої дієти та певних специфічних правил гігієни. Так, щоденне чищення необхідно виконувати дуже ретельно, але при цьому гранично акуратно, щоб уникнути будь-яких пошкоджень.

Зубні нитки в зоні встановлення моста використовувати не рекомендується, інакше його можна випадково зачепити, пошкодити або навіть вирвати. Дрібні залишки їжі краще видаляти, використовуючи спеціальні засоби для полоскання, підібрані лікарем.

Пацієнту слід утримуватися від вживання твердої і в’язкої їжі. Вона також може негативно вплинути на цілісність мостоподібного протеза.

За умов дотримання правил щодо догляду міст може бути у використанні протягом 5-15 років і довше. Звичайно, щоб не виникало жодних проблем, вкрай важливо довірити його встановлення досвідченим лікарям. Фахівці стоматологічної клініки «Royal Dental» використовують прогресивне обладнання та високоякісні композити. Встановлені нами адгезивні протези слугуватимуть вам максимально довгий термін!

З іншими видами протезування зубів можна ознайомитися на нашому сайті.

Ціни

З метою уникнення можливих непорозумінь просимо уточнювати вартість послуг у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber