Стоматологічна клініка «Royal Dental» пропонує пройти лікування міжзубного карієсу. Ми використовуємо ефективні, безболісні, комфортні для пацієнтів методики! Подбайте про здоров’я своїх зубів — запишіться на прийом за телефонами 0990016106 та 0674559609.

Проміжки між зубами — це ті місця, які є важкодоступними, що часто не дозволяє належним чином здійснити гігієну порожнини рота. Саме тому вони досить часто вражаються карієсом. У такому випадку краще не зволікати з візитом до стоматолога і пройти якісне лікування.

Специфіка міжзубного карієсу

На жаль, стандартної гігієни порожнини рота мало кому буває достатньо, щоб захиститися від карієсу. До того ж, багато пацієнтів просто ігнорують наполегливі рекомендації стоматологів застосовувати зубну нитку і проходити професійне чищення.

Це поступово призводить до скупчення бактерій, що виділяють органічні кислоти. Під їх впливом починається процес руйнування зубної емалі. У випадку з міжзубним карієсом існує низка складнощів:

  • пошкодивши один зуб, захворювання може легко перейти на зуби, розташовані поруч;

  • візуально дефекти бічних поверхонь є менш помітними, а тому пацієнти часто б’ють на сполох лише тоді, коли захворювання знаходиться вже на серйозній стадії розвитку.

Найчастіше пацієнти звертаються за лікарською допомогою, коли починають відчувати сильний біль — таке буває, якщо хвороба знаходиться на середній стадії розвитку і розпочалося ураження дентину. При подальшому нехтуванні візитом до стоматолога існує загроза втрати зубної одиниці.

Чому з’являється міжзубний карієс?

Дуже часто до розвитку захворювання призводить недотримання правил гігієни ротової порожнини. На жаль, безліч людей не знає, як потрібно правильно чистити зуби, підбирає невідповідні зубні пасти та щітки. Це призводить до того, що навіть найретельніша, здавалося б, гігієна не дає належного результату — не захищає від бактерій.

Іншою поширеною причиною є неправильне харчування. Зокрема, при вживанні однотипних продуктів, в яких бракує тих чи інших вітамінів, місцевий імунітет може знизитися — це дасть «зелене світло» бактеріям.

Окрім того, певну роль може відіграти порушення графіку приймання їжі, а саме часті перекуси. Звичайно, йдеться про ті ситуації, коли для перекусу обирають не найкориснішу їжу — солодощі, газовану, солодку воду і некорисну їжу. У такому середовищі бактерії починають активно розмножуватися.

Однак, не варто думати, що поява карієсу — це ваша провина. До його розвитку може призвести травма зубної емалі або навіть генетична схильність. Найважливіше — вчасно виявити захворювання і розпочати його лікування.

Яким чином діагностують міжзубний карієс?

Через специфічні особливості локалізації каріозного ураження візуальна діагностика є істотно ускладненою. Для того, щоб поставити точний діагноз, лікар-стоматолог може застосовувати наступні методики:

  • огляд з використанням спеціальних стоматологічних зондів і дзеркал (З їх допомогою можна оглянути навіть найбільш важкодоступні місця. Це особливо важливо, якщо є скупченість зубів, або ж захворювання поки знаходиться на ранній стадії розвитку);

  • рентгенографія (Створення рентгенівського знімка – це ефективний додатковий діагностичний метод. Каріозні ураження на знімках виглядають темними плямами, тоді як здорові тканини є світлими).

Як лікують міжзубний карієс?

Якщо стоматолог діагностував карієс між зубами, лікування необхідно проводити негайно. Воно є досить складним, оскільки доступ до каріозного ураження ускладнено. Нерідко доводиться торкатися здорової тканини, щоб дістатися до пошкодженої. Стоматологу необхідно вирішити цілу низку завдань:

  • видалити уражені тканини (Це робиться шляхом їх висвердлювання за допомогою бормашини. Сьогодні для цього також використовують лазерне обладнання);

  • відновити жувальну поверхню (Кожний зуб має свою, особливу форму поверхні, що дозволяє їм виконувати різні функції. Стоматологу необхідно накласти пломбу таким чином, щоб вона відновила форму зуба);

  • відновити контакт між зубами (Міжзубний проміжок необхідно герметизувати. Якщо він нещільний, до нього потрапляють дрібні частинки їжі, що може спровокувати рецидив).

Фахівці стоматологічної клініки «Royal Dental» мають великий досвід лікування міжзубного карієсу, а тому можуть допомогти навіть у найсерйозніших випадках. Ми застосовуємо найпрогресивніше обладнання та якісні пломбувальні матеріали, що дозволяє гарантувати чудовий результат. Звертайтеся — ми повернемо вашим зубам здоров’я!

Ціни

З метою уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber