Шукаєте надійну стоматологію, де ціни на зняття зубного каменю є найоптимальнішими? Свої послуги пропонує стоматологічна клініка «Royal Dental»! Ефективні методики, досвідчені лікарі, приємні розцінки – записуйтеся на прийом за телефонами 0990016106 та 0674559609.

Зуби змінили свій відтінок? При проведенні по них язиком відчуваються нерівності? Ясна сверблять і кровоточать? Усе це – симптоми зубного каменю. Його наявність може призвести до дуже негативних наслідків, а тому пройти лікування просто необхідно.

Що являє собою зубний камінь?

Уже через близько 2 години після чищення зубів на них утворюється наліт. Він являє собою плівку, що складається з бактерій, слини і найдрібніших частинок їжі. Спочатку ця плівка є м’якою, проте з часом починають накопичуватися неорганічні речовини. Це призводить до затвердіння, внаслідок якого виникає зубний камінь. За місцем розташування він буває таких видів:

 • над’ясеневий – розташований на поверхні зубів над ясенним краєм, а тому його легко виявити при візуальному огляді (Він складається переважно з компонентів слини, має білий або жовтуватий відтінок. Така патологія наявна приблизно у 50% дітей, 60-70% молодих людей і практично у всіх людей, яким більше 40 років);

 • під’ясеневий – прилягає до кореня зуба, а тому для його виявлення необхідно використовуватися спеціальний зонд (Це щільні відкладення коричневого кольору, джерелом мінералізації яких є ясенева рідина. Як правило, його виявляють у людей, яким більше 40 років).

Для чого необхідне чищення?

Чищення зубного каменю є необхідним, оскільки його наявність становить загрозу для здоров’я. Він може призвести до різних негативних наслідків:

 • розвиток карієсу;

 • запалення слизових оболонок;

 • гінгівіт, здатний перерости в пародонтит

У кінцевому підсумку, нехтуючи проблемою, можна втратити зуби. Окрім того, важливо зазначити, що проблема також є естетичною, оскільки емаль темнішає.

Наявність зубного каменю є протипоказанням для проведення великої кількості стоматологічних процедур. Він являє собою перешкоду для якісного пломбування та протезування.

Причини появи зубного каменю

Патологія з’являється з різних причин, але головною з них є неправильна гігієна ротової порожнини. Навіть якщо чистити зуби двічі на день, це не завжди є надійним захистом. Застосування неякісних щіток і паст також може призвести до появи зубного каменю.

Окрім цього, він може з’явитися з багатьох інших причин:

 • відсутність в раціоні твердої їжі;

 • неправильний розподіл жувального навантаження;

 • порушення обміну речовин, через що змінюється мінеральний склад слини.

Чи можна провести видалення самостійно?

Боротися зі звичайним нальотом можна за допомогою щоденної гігієни порожнини рота. Однак, на відміну від нальоту, від зубного каменю неможливо позбутися самостійно. Ви можете лише попередити його утворення, ретельно виконуючи чищення зубів двічі на день.

Якщо патологія вже наявна, чищення зубів від зубного каменю в стоматології є єдиним виходом. Дана процедура є не профілактичною, а саме лікувальною. Її рекомендовано проходити як мінімум раз на рік, а краще – що півроку.

Які методи видалення застосовують стоматологи?

Сучасна стоматологія може запропонувати безліч методів, які дозволяють виконувати ефективне лікування:

 • механічний – видалення здійснюється за допомогою бору (На даний момент цей метод вважається застарілим, оскільки з його допомогою неможливо прибрати під’ясеневі відкладення. Окрім того, він є болючим для пацієнта);

 • ультразвуковий – ефективний і найбільш поширений спосіб, що дозволяє прибрати як видимі, так і приховані відкладення, а також позбутися від хвороботворних бактерій. Якщо емаль є тонкою, процедура може бути болючою, а тому її нерідко проводять під місцевою анестезією);

 • лазерний – щадна методика, при якій відкладення руйнуються шар за шаром, а потім видаляються з ротової порожнини за допомогою води і повітряного струменя (Дана процедура є безболісною);

 • хімічний – являє собою застосування спеціалізованих препаратів, які містять луги та кислоти (Дані препарати розм’якшують відкладення, що дозволяє легко їх видалити. Це досить ефективна і безболісна процедура, однак з її допомогою не можна впоратися з під’ясеневими відкладеннями).

Досвідчені фахівці стоматологічної клініки «Royal Dental» знайдуть підхід до кожного пацієнта і в індивідуальному порядку підберуть найбільш оптимальну методику. Ви залишитеся повністю задоволеними результатом, а вартість видалення зубного каменю в Івано-Франківську в нашій стоматології приємно вас здивує!

Ціни

З метою уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber