Чи дозволено імплантацію зубів під час вагітності, адже це серйозна операція з тривалим реабілітаційним періодом? Це питання задають лікарям багато жінок, які не встигли провести санацію порожнини рота перед зачаттям дитини. Відповідь лежить на поверхні – процедуру краще відкласти, адже вагітність належить до переліку відносних протипоказань для проведення імплантації.

Причини, за якими заборонено імплантацію під час вагітності

Втрата зубів вимагає їх заміщення, адже через прогалини в зубному ряду починає «плисти» контур обличчя, з’являються проблеми з травленням. Найбільш ефективним способом відновлення посмішки вважається установка імпланта. Однак вагітній жінці краще почекати з цією процедурою, ставити імплант під час виношування плоду не можна з кількох причин:

  1. Страх перед процедурою викликає посилене вироблення гормону кортизолу. Майбутня породілля починає нервувати перед оперативним втручанням, вона боїться болю, боїться за вплив хірургії на організм малюка.

  2. Рентген, який потрібно виконати пацієнтці перед процедурою, передбачає певну дозу опромінення.

  3. Більшість ліків у цей період заборонено, оскільки їх вплив на здоров’я дитини є згубним.

  4. Адаптивна здатність організму майбутньої матері є істотно зниженою. Усі сили спрямовано на повноцінний розвиток дитини. Це означає, що сил на приживлення імпланта недостатньо. Занадто великий ризик розвитку ускладнень, в тому числі ймовірним є відторгнення титанового гвинта через брак його правильної остеоінтеграції в оточуючих тканинах.

Що робити, якщо імплантація зубів під час вагітності є необхідною? Невже не можна провести таку процедуру в одній з клінік Івано-Франківська? Стоматологічна клініка “Royal Dental” радить утриматися від рішучих кроків у період вагітності. Існує безліч альтернативних варіантів щодо поліпшення естетики та функціональності зубів.

Чим замінити імплантацію зубів під час вагітності?

У нашій стоматології представлено декілька варіантів заповнення прогалин у зубному ряду, в тому числі дозволених під час вагітності. Вони легко замінять імплантацію на період виношування плоду, дозволять уникнути дискомфорту і сорому за свою посмішку. Серед передових технологій:

  • знімне протезування – оптимальним є встановлення бюгельного протеза, що фіксується на зубних рядах за допомогою кламерів, замків або телескопічних коронок (такий спосіб протезування є оптимальним за відсутності зубів у фронтальній зоні і в жувальних сегментах зубного ряду);

  • незнімне протезування – мостоподібний протез (завдяки сучасним технікам зуби-опори обточуються мінімально без видалення нерва);

  • мікропротезування – встановлення коронки з кераміки, діоксиду цирконію або металокераміки. При значному руйнуванні верхньої частини зуба лікар також встановлює штифт.

Імплантацію зубів можна виконати перед вагітністю або після того, як мати перестане годувати дитину грудьми.

Фахівці клініки “Royal Dental” рекомендують не зволікати з візитом в стоматологію, якщо у Вас є серйозні проблеми з зубами. У нашій клініці працюють досвідчені фахівці у сфері терапевтичної стоматології, пародонтології, ендодонтії, протезування та інших напрямків.

Обирайте оптимальний варіант лікування зубів на час вагітності – записуйтеся на консультацію за номером +38 (099) 001-61-06!

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber