Зуби мудрості є найдальшими в зубному ряду, їх складно очищати від нальоту і підтримувати в ідеальному стані. На жаль, ця зона в роті часто стає зручним місцем для накопичення залишків їжі і розвитку несприятливого ​​бактеріального середовища. Лікарі сходяться на думці, що не варто витрачати час і ресурси на імплантацію зубів мудрості та їх лікування.

Чи потрібна імплантація зубів мудрості: за і проти

Імплантація зубів мудрості – процедура сумнівна, прямих показань до її проведення немає. До того ж існує великий ризик розвитку ускладнень, чому сприяє розташування даних елементів зубного ряду. Набагато розумніше навіть за умов повної адентії поставити штучні корені у бічні жувальні сегменти, що дозволить гармонізувати навантаження і тримати під контролем процес приживлення.

Існують також і інші причини, які перешкоджають встановленню імплантатів у цій області:

  • у цій точці важко виявити кут нахилу імплантату (навіть невелике відхилення від норми здатне негативно вплинути на протезування);

  • складно розрахувати навантаження і співвіднести його з віссю імплантату (невелике зміщення провокує появу зазору, де зі стрімкою швидкістю розвивається патогенна мікрофлора);

  • стик між коронкою і яснами не очищається до кінця навіть при ретельній гігієні порожнини рота (це призводить до запалення прилеглих тканин).

Розуміючи, скільки проблем може спричинити така імплантація, лікарі сходяться на одній думці – причин для проведення процедури немає.

Зуби мудрості: непотрібний рудимент чи опора для протеза

Зуби мудрості ще називають “вісімками”. Практично кожна людина стикається з проблемами, які провокують ці рудименти. Раніше стоматологи були одностайними – вісімки треба видаляти.

Проблем з вісімками багато, що обґрунтовує їх видалення у переважній більшості випадків. Позначимо основні складності:

  1. пізнє прорізання (вісімка не має молочного попередника, її поява на світ проходить складніше і болючіше);

  2. зуби мудрості часто виростають з деформаціями (поширена патологія – дістопія, у випадку якої рудимент може прорізатися лише частково. Підпирання сусідньої одиниці в ряду і ріст вбік призводять до пошкоджень зубів-сусідів);

  3. важкодоступність цього елемента в зубному ряду ускладнює його чищення, що сприяє утворенню вогнища бактерій, які у свою чергу призводять до розвитку карієсу і утворення запалення.

Лікування або видалення “вісімок” – що обрати?

Видалення вісімок є обґрунтованим, коли вони заважають сусіднім елементам в ряду. Резекція цих одиниць є обов’язковою за умов скупченості зубів і перед встановленням брекетів для вирішення проблем прикусу. У багатьох зарубіжних клініках практикують видалення рудиментів відразу після їх прорізування. Прибираючи джерело проблем, лікарі оберігають пацієнта від подальших ускладнень і пов’язаних з ними мук.

Якщо все-таки вам необхідно виконати імплантацію зубів мудрості в Івано-Франківську, – звертайтеся в нашу стоматологію “Royal Dental”. Ми завжди надаємо комфортні умови обслуговування, доступні ціни та максимальну увагу до наших пацієнтів.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber