Шукаєте клініку, яка виконує виправлення відкритого прикусу? Для вас завжди відчинено двері стоматології «Royal Dental»! Звернувшись до нас, ви опинитеся в руках досвідчених лікарів, а для запису потрібно просто зателефонувати за номерами 0990016106 або 0674559609.

Відкритий прикус являє собою патологію, за наявності якої у зоні передніх та бічних зубів верхньої та нижньої щелеп дентальні елементи не торкаються одні одних під час повного змикання. Однак, сучасна ортодонтична стоматологія може виправити даний дефект з високим ступенем ефективності.

Відкритий прикус: причини і ознаки

Дану патологію може бути викликано великою кількістю причин, які розподіляються за двома загальними групами:

 • антенатальні – тобто ті, що виникають під час внутрішньоутробного розвитку (До них відносять генетичну обумовленість, інфекційні хвороби, токсикоз, наявність соматичних захворювань у матері протягом терміну виношування дитини);

 • постанатальні (До найпоширеніших постнатальних причин належать розлади обмінних процесів, вимушене дихання ротом, викликане наявністю певних захворювань дихальних шляхів, гіповітаміноз, рахіт і т. п.).

До появи даної патології також можуть призвести шкідливі звички в дитячому віці, оскільки діти нерідко кусають власні нігті, просовують язика між губами, смокчуть пальці або іграшки. Прорізування зубів на пізніх термінах також може стати причиною появи і розвитку даного дефекту прикусу, так само як наявність адентії або короткої вуздечки язика.

Більшість симптомів неправильного прикусу є помітними під час візуального огляду:

 • подовження нижньої частини обличчя;

 • неможливість повністю закрити рота;

 • скошене підборіддя;

 • згладженість складки підборіддя.

За наявності даної патології зуби-антагоністи, розташовані на верхній та нижній щелепах не контактують між собою. Через це ясна пацієнтів нерідко набрякають і кровоточать. Тому вони відчувають біль та дискомфорт протягом вживання їжі. У деяких з них починають розвиватися мовленнєві порушення.

Лікування відкритого прикусу

Проблема відкритого прикусу стосується не лише естетики. Необхідність у проведенні лікування викликана, передусім, тим, що наявність цього дефекту з часом призводить до розладу жувальної, мовленнєвої та дихальної функцій.

Вчасна діагностика патології в ранньому віці є запорукою її ефективного усунення. Лікування пацієнтів, яким ще не виповнилось трьох років, зводиться до вживання профілактичних заходів, до переліку яких відносять:

 • позбавлення дитини наявних шкідливих звичок;

 • вчасне проведення лікування захворювань ротової порожнини;

 • міогімнастика для зміцнення кругових м’язів;

 • вживання твердої їжі та ін.

Ортодонтичну терапію також проводять лікування за допомогою застосування спеціальних конструкцій. У переважній більшості випадків, якщо пацієнтові ще не виповнилось дванадцяти років, лікарі використовують капи чи трейнери. Але необхідно пам’ятати про те, що носіння подібних пристроїв майже завжди спричиняє появу дефектів мовлення, а отже пацієнтові знадобиться допомога фахівця-логопеда.

Чи можна вилікувати відкритий прикус у дорослої людини?

Виправлення відкритого прикусу у дорослих є можливим. Раніше з цією метою застосовували радикальні методи, а саме: видалення зубів, встановлення знімних протезних конструкцій, нарощення довжини передніх зубів. Сучасна ж стоматологічна практика застосовує більш щадні методики, що дозволяють досягти кращих результатів лікування.

Переважним чином, фахівці застосовують ортодонтичні конструкції, до переліку яких належать:

 • Трейнери, що є силіконовими конструкціями, які чинять м’який вплив на щелепу пацієнта (Ці апарати слід носити щоденно протягом певної кількості часу. Термін лікування складає приблизно рік. Після надягання трейнерів пацієнтові не можна вживати їжу та розмовляти);

 • Пластини, які являють собою апарати, що не потребують постійного носіння. Вони коштують порівняно недорого, але не є придатними для виправлення значних дефектів);

 • Брекет-системи, що забезпечують можливість виправляти досить складні патології ( Варто зазначити, що встановлення подібних конструкцій може спричинити біль. До того ж вони вимагають ретельного догляду);

 • Апарат Френкеля – є конструкцією, за допомогою якої можна виключити вплив, який м’які тканини чинять на розвиток щелепи (У результаті носіння даного апарату прикус буде вкорочено);

 • Апарат Андрезена-Гойпля, який являє собою знімну конструкцію, що має в своєму складі дві пластини. Під час її носіння активізується ріст нижньої щелепи, відбувається її зміщення.

Проте, у певних випадках результати лікування будуть незадовільними. У такому різі слід вдатися до хірургічних методів виправлення прикусу. Цього не уникнути, якщо:

 • Патологія є значною;

 • обличчя пацієнта є помітно асиметричним;

 • щелепу пацієнта було сильно травмовано.

Варто зазначити, що методики, яку б можна було однаково ефективно застосовувати в усіх випадках, не існує. А отже, терапевтичну методику необхідно підбирати в індивідуальному порядку. Ортодонти стоматологічної клініки «Royal Dental» проведуть ретельний огляд та з урахуванням низки факторів, а саме: віку пацієнта, причин виникнення патології, ступеню її розвитку та ін., оберуть найоптимальніший спосіб лікування. Ми запропонуємо вам максимально ефективну і безболісну методику, застосування якої дозволить виправити дефекти прикусу і повернути вам красу рівної посмішки!

Ціни

З метою уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber