Шукаєте стоматологію, в якій виконується виправлення мезиального прикусу? Проконсультуйтеся з цього питання в стоматологічній клініці «Royal Dental»! Для запису на прийом просто зателефонуйте нам за номерами 0990016106 та 0674559609.

Мезиальний прикус, який ще називають прогнатією – це патологія, за наявності якої нижній дентальний ряд видається вперед. Така зубощелепна зміна зустрічається нерідко. Однак, сучасна стоматологічна наука має в своєму арсеналі чимало методик, що дозволяють ефективно виправляти таку патологію.

Мезиальний прикус: симптоми і причини

За наявності виражених симптомів, діагностувати мезиальний прикус можна ще ранньому віці. Найбільш характерними з них можна назвати наступні:

 • Верхні зуби перекриваються нижніми;

 • Розвиток нижньої щелепи відбувається помітно швидше, ніж розвиток верхньої;

 • підборіддя висувається вперед;

 • нижня губа відстовбурчується;

 • верхня губа є розтягнутою;

 • носогубні складки є занадто вираженими;

 • наявні логопедичні проблеми (переважно – шепелявість).

Дана патологія може бути спричиненою цілою низкою чинників, наприклад:

 • особливостями донатального періоду;

 • генетикою;

 • родовими травмами;

 • певними захворюваннями дихальних шляхів, за наявності яких дитина вимушена дихати ротом;

 • захворюваннями щелепно-лицьового апарату;

 • рахітом;

 • порушенням послідовності зміни зубів.

Нерідко дану патологію спричиняють декілька чинників одночасно. Першим кроком на шляху до ефективного її усунення має стати виявлення таких причин.

Особливості виправлення мезиального прикусу

При наявності такої патології лікування є необхідним. Передусім, пройти його важливо тому, що за наявності нижньої прогнатії, може виникнути багато функціональних порушень, серед яких:

 • обмеження рухливості щелепних суглобів;

 • постійні больові відчуття;

 • порушення жувальної функції, що часто може призводити до розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту;

 • мовленнєві дефекти.

Нерівномірний розподіл жувального навантаження стає причиною швидкого зношення пародонту, що може призвести до появи таких захворювань, як пародонтоз, або навіть до випадіння дентальних елементів. До того ж, естетичні проблеми, пов’язані з порушеннями прикусу, змушують пацієнтів соромитися посміхатися та відчувати психологічний дискомфорт під час розмови.

Бажано позбутися дефектів прикусу до дванадцяти років, адже з початком статевого дозрівання кістки починають втрачати пластичність, і для того, щоб виправити патологію, знадобиться більше часу. Сучасна стоматологія має у своєму розпорядженні велику кількість ефективних методик виправлення прикусу, серед яких найпопулярнішими є:

 • використання знімних ортодонтичних апаратів, таких як капи, пластини, тренери, брекети, виправити патології прикусу за допомогою яких можна протягом одного-двох років;

 • застосування міогімнастики (лицьової гімнастики), тобто щоденне виконання певного комплексу простих вправ, що сприяють відновленню функціональності м’язів щелеп.

У певних випадках прикус можна виправити за допомогою пластики язикової вуздечки. Ще одним досить ефективним методом вважається масаж. Варто зазначити, що на практиці лікарі-ортодонти часто поєднують різні методики в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта та клінічної картини. Комплексна терапія дає можливість істотно скоротити термін лікування.

Чи можна виправити мезиальний прикус дорослим?

З огляду на те, що дане захворювання часто діагностують запізно, воно зустрічається не лише у людей, а і у дорослих людей чи підлітків. Проте це зовсім не значить, що його не можна вилікувати.

На жаль, у таких випадках застосування консервативних ортодонтичних методів є набагато складнішим. У зв’язку з тим, що після початку статевого дозрівання кісткова тканина стає значно менш еластичною, дорослі пацієнти можуть відчувати біль після встановлення корекційних конструкцій.

Отже, вибір методик лікування у таких випадках є суттєво обмеженим. Наприклад, методика стримування росту нижньої щелепи матиме гранично низьку ефективність і буде майже непридатною для використання.

Здебільшого, виправлення дефектів прикусу дорослим пацієнтам виконують, застосовуючи наступні терапевтичні методи:

 • використання ортодонтичних апаратів (Цей спосіб лікування, як уже зазначалось, як правило, створює значний дискомфорт для пацієнта, накладаючи певні обмеження на повсякденне життя);

 • проведення операції (До їх переліку можуть належати пластика нижньої щелепи, видалення окремих дентальних одиниць і т. п.).

безумовно, у сучасній стоматології не існує єдиної методики, що була б однаково ефективною в усіх подібних випадках. Ортодонти стоматологічної клініки «Royal Dental» проведуть детальну діагностику, після якої вони проконсультують пацієнта щодо можливих способів лікування та підберуть найоптимальнішу методику, беручи до уваги такі чинники, як вік, причини розвитку захворювання, загальний стан здоров’я та ін. Звернувшись до нашої клініки в Івано-Франківську за допомогою, ви потрапите до надійних рук лікарів з багатим досвідом практичної роботи за фахом. Ми радо допоможемо вам позбутися вад прикусу у максимально швидкий та безболісний спосіб!

Ціни

З метою уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber