Шукаєте клініку, в якій можуть провести видалення ретинованого зуба в Івано-Франківську?

У сучасній стоматології всі зусилля спрямовано на те, щоб зберегти зуби. Однак іноді виникають ситуації, коли їх потрібно негайно видалити, щоб уникнути ускладнень. Найчастіше це ті ситуації, коли йдеться про ретиновані зуби.

Що таке ретиновані зуби і коли їх необхідно видаляти?

Ретинованими називають такі зуби, які не можуть самостійно прорізатися повністю. Вони частково залишаються всередині кістки або є частково розташованими під слизовою оболонкою. Вони не можуть брати участь у жувальному процесі, перешкоджають виконанню гігієни порожнини рота. Внаслідок цього часто виникають ускладнення – карієс, що може перейти на сусідні зубні одиниці, запалення ясен, порушення прикусу, періодонтит, пародонтоз.

Для того щоб попередити такі наслідки, проводиться хірургічне видалення. Воно є необхідним у наступних випадках:

 • пацієнт відчуває біль;

 • виникає набряк слизових тканин і ясен;

 • існує ризик зміни положення інших зубних одиниць;

 • необхідно виконати протезування;

 • існує ризик розвитку періоститу або остеомієліту;

 • наявність хронічного пульпіту або періодонтиту;

 • необхідно провести ортопедичне лікування, що вимагає додаткового вільного простору.

Якщо ретинованим є зуб мудрості (що трапляється у більшості випадків), показанням для видалення також буде наявність карієсу у сімки. Тільки після проведення втручання можна зробити повноцінну обробку ураженої карієсом області.

Як видаляють ретиновані зуби?

Видалення ретинованого зуба являє собою одну з найскладніших операцій у хірургічній стоматології. Для її виконання лікарю необхідно мати точні знання анатомії. Найважливішу роль відіграватиме анатомічна будова коренів, а тому під час діагностики найчастіше необхідно виконувати рентгенографію.

Хірургічне втручання проводиться під місцевою анестезією. Його виконують у декілька етапів:

 • роблять надріз м’яких слизових тканин;

 • у кістковій тканині за допомогою свердла формується отвір;

 • виконується безпосередньо видалення зубної одиниці;

 • з м’яких тканин витягуються уламки кісткової тканини;

 • проводиться антисептична обробка;

 • на рану накладають шви.

Якщо розміри зубної одиниці є великими, видаляти її потрібно по частинам. Якщо має місце гнійний запальний процес, операцію необхідно провести негайно.

Уся процедура може тривати до трьох годин.

Реабілітаційний період і можливі ускладнення

Варто зазначити, що чим швидше буде проведено оперативне втручання, тим нижчими будуть ризики появи усіляких ускладнень. Саме тому не варто затягувати зі зверненням за медичною допомогою.

Після проведення операції потрібен ретельний догляд. Пацієнту необхідно протягом декількох годин утримуватися від пиття і приймання їжі. Також рекомендовано протягом дня уникати будь-яких теплових процедур (наприклад, прийняття ванни).

Важливо розуміти, що успіх лікування залежить не лише від правильності проведення операції, але і від правильності післяопераційного догляду. В його основі лежить найсуворіше дотримання правил особистої гігієни.

На повне відновлення після хірургічного втручання знадобиться близько 3-4 тижнів. Одразу після операції пацієнт може відчувати біль при відкриванні рота. Може з’явитися невеликий набряк. Такі наслідки є нормою. Пацієнт може спостерігати їх близько 2-5 днів.

Занепокоєння повинні викликати симптоми, які спостерігаються протягом більше п’яти днів. Серйозні ускладнення, як правило, є наслідком інфікування рани після виконання операції. Також одним з найпоширеніших ускладнень є синдром сухої лунки. За наявності такого синдрому всередині операційної рани не утворюється кров’яний згусток, який є необхідним для захисту даної області від інфекцій. Внаслідок цього може розвинутися альвеоліт.

Запорукою успішного лікування є дотримання правил післяопераційного догляду, а також бездоганне виконання самої операції. Її проведення необхідно довіряти лише досвідченим хірургам-стоматологам.

Уникніть можливих ускладнень – скористайтеся послугами фахівців стоматологічної клініки «Royal Dental»! Ми використовуємо новітнє стоматологічне обладнання та безпечні анестезуючі препарати. Операцію буде виконано блискуче, а ціна на видалення ретинованого зуба вас приємно здивує!

Ціни

З метою уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber