Шукаєте стоматологію, яка якісно проводить видалення нижніх зубів? Скористайтеся послугами стоматологічної клініки «Royal Dental»! Ефективні методики, уважне ставлення, розумні ціни – запишіться на прийом, зателефонувавши за номерами 0990016106 або 0674559609.

Операції з видалення зубів на нижній щелепі є поширеними в стоматологічній практиці. Необхідність у їх проведенні може бути викликаною безліччю причин – руйнуванням коронкової частини, розвитком запального процесу, кісти, пошкодженням коренів, формуванням абсцесу і т. п.

Безумовно, зусилля стоматологів спрямовано на збереження зуба. Однак, якщо доводиться вдаватися до його видалення, необхідно, щоб операцію було виконано у безпечний для здоров’я пацієнта спосіб.

Як видаляють нижні зуби?

У стоматології використовуються різні методи видалення зубних одиниць. У процесі підбору методики найбільше значення має ступінь руйнування. Якщо коронку збережено, застосовується простий метод. Операція виконується в декілька етапів:

 • відшаровується кругова зв’язка, завдяки чому згодом полегшується процес накладення щипців (Ця маніпуляція також дозволяє перевірити дію анестетика);

 • накладаються щічки щипців (Після цього вони просуваються під ясна. Здійснюється щільний обхват і змикання, що дозволяє провести надійну фіксацію);

 • виконується вивих шляхом розгойдування або обертання (Амплітуда рухів поступово збільшується, після чого зубну одиницю акуратно витягають з лунки);

 • проводиться ревізія лунки і накладення стерильних тампонів.

Складне видалення – це процедура, у ході виконання якої застосовується більше одного інструмента. Як правило, вивих здійснюється за допомогою елеватора, а витягування – за допомогою щипців. Окрім того, може бути задіяно бормашину, за допомогою якої оточуючі кісткові тканини видаляють або ж виконують розпилювання зубної одиниці.

Атипова операція – це процедура, у ході виконання якої необхідно зробити розріз і викроїти слизистно-надкістничний клапоть. Необхідність у цьому виникає, якщо зубна одиниця є ретинованою або надкомплектною.

Особливості видалення різних нижніх зубів

Те, як саме буде проводитися операція, залежить від типу зуба, який належить видалити:

 • різці (Часто мають трохи загнуті коріння. Щоб не пошкодити сусідні зуби, застосовуються щипці з вузькими щічками. Вивих здійснюється методом розгойдування);

 • ікла (Мають широкі довгі корені, верхівки яких часто є викривленими. Застосовуються щипці з ширшими щічками. Вивих здійснюється легкими обертальними рухами);

 • малі корінні (Мають довгі масивні корені. Стінки альвеол товсті, а тому є перешкодою для просування щипців. Вивих здійснюється дуже обережно, шляхом розгойдування);

 • великі корінні (Стінки лунок відрізняються великою товщиною, а корені вигнуті. Це ускладнює процес видалення і вимагає від стоматолога великого досвіду у виконанні операцій).

Особливості відновного періоду

Оскільки видалення зуба на нижній щелепі є хірургічним втручанням, після його виконання пацієнту необхідно дотримуватися низки рекомендацій. Ось основні з них:

 • слід утримуватися від прийому їжі протягом двох годин після операції;

 • на кілька днів, поки рана заживає, потрібно виключити з раціону дуже гарячу і дуже холодну їжу;

 • щоденна гігієна ротової порожнини проводиться акуратно – не можна зачіпати поверхню рани;

 • для прискорення процесу загоєння можна використовувати спеціальні розчини для полоскання рота.

Видалення нижніх зубів: можливі ускладнення

За рахунок масивних кісток нижньої щелепи операція відрізняється складністю. Виконувати її важче, ніж видаляти верхні зубні одиниці, а тому і ризик ускладнень є вищим. Найбільш поширеними ускладненнями є наступні:

 • кровотеча (Її причиною може бути травма тканин, судин, інфікування лунки);

 • больові відчуття (Біль після закінчення дії анестезії – це норма. Однак він є нетривалим. Якщо він наростає і не вгамовується протягом більше 2-3 днів, це може бути симптомом гнійного запалення або альвеоліту;

 • травма нервових гілок, що супроводжується порушенням чутливості;

 • перелом щелепи, причиною якого найчастіше є наявність вираженого гнійного процесу.

Варто зазначити, що при професійному підході до проведення операції ризики зводяться до мінімуму. Довірившись фахівцям стоматологічної клініки «Royal Dental», ви потрапите до рук досвідчених і уважних лікарів. Ціна на видалення зуба на нижній щелепі в нашій стоматології приємно вас здивує, а сама операція пройде повністю безболісно і безпечно для вас!

Ціни

З метою уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber