Шукаєте надійну клініку, де якісно проведуть видалення молочного зуба в Івано-Франківську? Звертайтеся до стоматології «Royal Dental»! Наші фахівці проведуть процедуру безболісно і безпечно для вашої дитини! Для запису на прийом телефонуйте за телефонами 0990016106 та 0674559609.

Перші молочні зубки у дітей з’являються ще до 1 року, а у віці 5-6 років починають змінюватися на постійні. Однак бувають ситуації, коли потрібне видалення до природного випадання. У таких випадках важливо знайти досвідченого дитячого стоматолога.

Коли необхідно видаляти молочні зуби?

До проведення видалення є досить багато показань. Ось головні з них:

 • розсмоктування кореня затримується;

 • в тканинах ясен розвинулося запалення;

 • корінь уже розсмоктався, зуб хитається, але не випадає, що спричиняє дискомфорт;

 • наявні сильні каріозні зміни;

 • на корені розвинулася кіста;

 • є механічні пошкодження – тріщини, відколи;

 • на яснах з’явився свищ.

Також видалення може відбуватися за медичними показаннями, наприклад, при гаймориті. Окрім того, таке втручання може бути необхідним за ортодонтичними показаннями.

Видалення молочних зубів: головні особливості

Процедури видалення молочних і постійних зубів значною мірою відрізняються. Необхідно брати до уваги особливості анатомічної будови щелепи дитини. Як правило, проведення процедури не викликає труднощів, однак вимагає максимальної акуратності, оскільки стінки альвеол є дуже тонкими. При будь-якому необережному русі можна пошкодити зачатки постійних зубних одиниць.

Передчасне видалення може призвести до того, що альвеолярний край атрофується. До того ж, воно може стати причиною формування кісткового рубця. Усе це тягне за собою травми зони росту, через що порушується нормальний розвиток щелепи.

Особливо ретельно стоматологи підходять до питання знеболювання. У разі, коли знімок показав, що корінь уже розсмоктався, досить знеболити ясна за допомогою аплікаційної анестезії. Найчастіше в дитячій стоматології застосовується інфільтраційна анестезія, при якій знеболюючий засіб вводять в ясна з 2-х сторін.

При виборі анестезуючого препарату враховують низку факторів:

 • наявність у маленького пацієнта хронічних захворювань;

 • наявність алергічних реакцій на ті чи інші медикаменти;

 • чи проводилися раніше медичні втручання з застосуванням місцевого знеболювання і якою була реакція на них.

Іноді операцію потрібно проводити під загальним наркозом. Найчастіше така потреба виникає за наявності алергії на місцеві анестетики, а також за наявності гострого гнійного процесу.

Як видаляють зуби дітям і чи можливі ускладнення?

Операція вважається простою і часто не викликає жодних труднощів. Вона здійснюється у декілька етапів:

 • на коронкову частина стоматолог накладає щипці;

 • здійснюється руху інструментом по екватору зуба;

 • щипці фіксуються, однак без сильного тиску;

 • потім виконується вивих пошкодженої зубної одиниці (люксація);

 • виконується тракція, або видалення з лунки.

Ускладнення після такої процедури виникають досить рідко. Якщо видалити молочний зуб дуже рано, можна зіткнутися з неприємними наслідками. Здорові зубки почнуть займати вільне місце, через що порушиться їх нормальне розташування. Внаслідок цього може порушитися прикус. Щоб уникнути цього, нерідко застосовують спеціальні протезні конструкції.

Існують певні ризики розвитку інших ускладнень. Це перелом кореня, пошкодження м’яких і слизових тканин ротової порожнини, пошкодження нерва і т. п. Часто це є наслідком того, що дитина перешкоджає проведенню необхідних маніпуляцій. Саме тому батьки повинні підготувати малюка до майбутньої процедури.

Як підготувати дитину до відвідування стоматолога?

Для того щоб стоматологічне втручання пройшло без паніки та істерик, необхідно прислухатися до простих рекомендацій:

 • регулярно водіть дитину на профілактичний огляд до стоматолога (Малюк звикне до оглядів і перестане їх боятися);

 • у жодному разі разі не залякуйте дитину перед відвідуванням стоматолога (Вона повинна розуміти, що на неї чекає буденна процедура);

 • неодмінно перебуваєте поруч з дитиною при виконанні процедури (Їй необхідна ваша підтримка);

 • зберігайте спокій (Бачачи, що батьки повністю спокійні, малюк теж перестане так сильно хвилюватися).

Також вкрай важливо знайти кваліфікованого дитячого стоматолога, який уважно ставиться до маленьких пацієнтів. Фахівці стоматологічної клініки «Royal Dental» оточать вашу дитини турботою. Усі маніпуляції будуть швидкими і безболісними, а невисокі ціни на видалення молочних зубів у дітей стануть для вас додатковим плюсом!

Ціни

З метою уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber