Шукаєте надійну клініку, в якій можна видалити корінний зуб Івано-Франківську? Стоматологія «Royal Dental» пропонує якісні медичні послуги! Операція пройде швидко, комфортно і безпечно! Для запису на прийом дзвоніть нам за телефонами 0990016106 та 0674559609.

Видалення корінного зуба, або моляра, називається екстракцією. Дана процедура є хірургічним втручанням, під час якого уражену зубну одиницю видаляють з альвеоли. Проведення даної операції може знадобитися в безлічі випадків.

Коли необхідно видалити корінний зуб?

Самостійно визначити, чи потрібно видаляти моляр, неможливо. Потрібно пройти огляд у стоматолога. Головними показаннями для проведення екстракції є наступні:

 • наявність гнійного періоститу або абсцесу;

 • гнійні захворювання або запалення періодонта;

 • кістозні або пухлинні утворення;

 • наявність перелому зубної коронки або її руйнування;

 • неправильне розташування моляра, при якому травмується слизова оболонка;

 • зубна одиниця заважає встановити ортопедичний протез;

 • запущене запалення придаткових носових пазух.

Ретельна діагностика є необхідною з тієї причини, що до проведення екстракції існує багато протипоказань. Ця операція не виконується за наявності у пацієнта ГРВІ, серцево-судинних захворювань на стадії загострення, уражень нервової системи, онкологічних захворювань. Протипоказаннями також є різні запальні стоматологічні захворювання. Рішення про видалення зубної одиниці має право приймати лише стоматолог.

Як видаляють корінні зуби?

Хірургічному втручанню завжди передує підготовчий етап. Стоматолог проводить огляд пацієнта, щоб визначити ступінь руйнації моляра. Нерідко виконується рентгенографічне обстеження, завдяки якому можна оцінити, в якому стані знаходиться кістка в області кореня.

Дані, отримані під час огляду, стають основою для плану операції. Лікар обирає спосіб знеболення, підбирає комплект необхідних інструментів.

Безпосередньо екстракція виконується у кілька етапів:

 • ясна відокремлюються від краю лунки, а кругова зв’язка – від шийки моляра;

 • накладаються, просуваються і змикаються щипці;

 • зуб розгойдують або обертають, після чого витягають із лунки;

 • проводиться ревізія лунки, видаляються осколки кістки.

Через два дні після операції необхідно виконати огляд. Робиться контрольний рентгенівський знімок, який дозволяє виключити наявність уламків коренів, що залишилися всередині щелепи.

Чи можна видалити корінний зуб під час вагітності?

Вагітність є відносним протипоказанням до проведення екстракції. У такому стані варто уникати будь-яких хірургічних втручань. Однак, якщо больові відчуття є сильними, можливе проведення операції.

Важливо! Обов’язково необхідно попередити стоматолога про свою вагітність. Це дозволить виключити протипоказання та правильно підібрати місцевий анестезуючий засіб.

Під час вагітності організм найбільш вразливий на першому триместрі. Також проведення операції є небезпечним на пізньому етапі виношування дитини – після 32-х тижнів. Найоптимальнішим періодом для видалення моляра є це другий триместр.

Як видаляють корінні зуби дітям?

У дитини моляр може бути як молочним, так і постійним. Виходячи з цього, обирають методику лікування. У разі, коли постійний моляр вже почав проростати, а молочний ще не випав, стоматолог може порадити провести екстракцію. Якщо ж у дитини болить постійний зуб, стоматолог зробить все можливе, щоб зберегти його і докладе максимум зусиль для підбору консервативного методу лікування.

Екстракція є необхідною в наступних випадках:

 • наявна кіста або ж гранульома зубного кореня;

 • розвивається запалення зубного кореня;

 • наявне запалення нижньощелепного нерва;

 • зубну коронку повністю зруйновано.

Видалення корінного зуба: біль і можливі ризики

Багато пацієнтів бояться видаляти моляри, оскільки вважають, що це вкрай болюча процедура. Однак болюча екстракція є пережитком минулого. На сучасному рівні розвитку стоматології дана операція є безболісною, навіть якщо в її ході видаляється нерв.

Після операції дійсно існує можливість появи болісних відчуттів. Однак стоматолог неодмінно підбере для пацієнта ефективні знеболюючі препарати.

Окрім болю, можуть бути інші ускладнення – набряк щоки, запалення, кровотеча, альвеоліт, неврит, контрактура м’язів. Проте при зверненні до кваліфікованого фахівця ризики є мінімальними.

Довірте проведення екстракції досвідченим стоматологам клініки «Royal Dental»! Операція пройде максимально комфортно для вас, а ціни на видалення корінного зуба приємно здивують!

Ціни

З метою уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber