Вам необхідно виконати видалення зуба під час вагітності? Доручіть цю делікатну процедуру висококваліфікованим стоматологам клініки «Royal Dental»! Швидко, безболісно та 100% безпечно – запишіться на прийом за телефонами 0990016106 та 0674559609.

Зубний біль приходить, не питаючи. Це може статися і в період виношування дитини. Більш того, вагітність є стресовим для організму станом, внаслідок чого можуть знайти прояв багато захворювань, які раніше не давали про себе знати.

Ще не так давно вважалося, що видалення зуба протягом вагітності проводити вкрай ризиковано. Однак не менш ризиковано для вагітної жінки терпіти біль – це зробить і так непростий для організму період болісним. У сучасній стоматології склалась єдина думка щодо того, що вагітність не є абсолютним протипоказанням для видалення зуба.

Чому у вагітних часто з’являються проблеми з зубами?

У період виношування дитини безліч жінок стикається з погіршенням стану зубів, зумовленим цілою низкою причин:

 • гормональна перебудова (Підвищується рівень гормону прогестерону, що призводить до посиленого кровообігу в яснах, внаслідок чого вони стають пухкими, більш уразливими для бактерій);

 • токсикоз, який буває у кожної другої вагітної жінки (Внаслідок токсикозу організм втрачає необхідні речовини, зокрема, кальцій, що призводить до підвищення крихкості кісткової тканини);

 • зниження імунітету (Негативно впливає на весь організм в цілому);

 • зміна смакових уподобань (Внаслідок цього змінюється раціон харчування – в ньому може з’явитися занадто багато продуктів, які містять вуглеводи, що сприяє розвитку карієсу).

Таким чином, з причини нехтування профілактичними заходами, ризик розвитку зубних захворювань є досить високим.

Показання та протипоказання

Вагітність є протипоказанням для проведення величезної кількості медичних процедур, у тому числі й для видалення зубів. Однак, як уже було сказано, цей стан не є абсолютним протипоказанням. Усе буде залежати від низки факторів.

Медичне співтовариство сходиться на думці, що вкрай небажано проводити хірургічне втручання протягом I триместру вагітності. Саме у цей період формуються життєво важливі органи плоду. Окрім того, існує ризик викидня.

Настійно не рекомендується виконувати операцію на пізньому етапі виношування дитини – після 32-х тижнів, оскільки у цей період є висока ймовірність початку передчасних пологів.

Найсприятливішим часом є II триместр. До цього моменту плаценту вже сформовано. Вона надійно захищає плід. Імунна система організму менше ослаблена.

Показаннями для проведення операції є:

 • сильний безперервний біль;

 • запальний процес у нерві;

 • пошкодження зуба внаслідок травми;

 • розвиток кісти на яснах.

Видалення зуба при вагітності: можливі ризики

Хірургічне втручання завжди пов’язане з певними ризиками. Саме тому під час вагітності воно не є рекомендованим. Якщо існує можливість відкласти процедуру, краще це зробити. Ще краще – пройти стоматологічне лікування на етапі планування вагітності.

Найбільш негативний вплив чинять наркоз і рентген. Однак сучасна стоматологія у своєму арсеналі має способи, що дозволяють мінімізувати шкоду.

Важливо! Завжди повідомляйте стоматологу про свою вагітність. Це дозволить лікарю коректно провести огляд, визначити можливі протипоказання, правильно призначити анестезуючі препарати.

Особливості видалення зубів вагітним

Вагітні належать до особливої ​​групі пацієнтів. Їх організм відчуває сильне навантаження. У разі наявності показань для проведення хірургічного втручання, його слід виконувати у особливий спосіб, дотримуючись наступних вимог:

 • заборонено робити рентген (Знімок виконують за допомогою спеціального апарата – радіовізіографа. Завдяки цьому променеве навантаження є мінімальним. Датчики радіовізіографа мають дуже високу чутливість, що дозволяє отримати точний знімок);

 • необхідно ретельно підбирати препарати для анестезії (Використовуються місцеві анестетики, які чинять незначний вплив на організми жінки і майбутньої дитини);

 • не менш ретельного ставлення вимагає лікування (Препарати необхідно добирати з урахуванням усіх особливостей ходу вагітності та її термінів. Їх призначення має бути суворо обґрунтованим).

У стоматологічній клініці «Royal Dental» виконується видалення зубів вагітним. Ми використовуємо найбільш прогресивне обладнання та безпечні анестезуючі препарати. Наші лікарі подбають про ваш фізіологічний і психологічний добробут. Процедура відбудеться без стресів – максимально комфортно і безпечно для вас і майбутньої дитини!

Ціни

Для уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber