У стоматологічній практиці нейлоновий протез часто розглядають у якості альтернативи акрилової ортопедичної конструкції. Він відрізняється неймовірним комфортом, належною еластичністю, привабливим зовнішнім виглядом.
Установити протез в Івано-Франківську ви можете в клініці «Royal Dental». Однак наші фахівці рекомендують розглядати таке протезування у якості тимчасового варіанту. Дізнатися ціни на встановлення нейлонових протезів зубів можна за телефонами 0990016106 та 0674559609 або на сайті нашої стоматологічної клініки.
Зміст
-
Ціни
-
Особливості нейлонових протезів
-
Показання та протипоказання
-
Якими бувають нейлонові протези
-
Переваги та недоліки
-
Як створюються протези з нейлону
-
Догляд за протезами
Ціни
З метою уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.
Особливості нейлонових протезів
Нейлон є полімерним матеріалом з синтетичною основою. Він стійкий до механічних пошкоджень, не викликає алергії та зберігає первісну естетику протягом тривалого часу. Зовні нейлоновий протез нагадує базис із рожевої основи, що імітує натуральну тканину ясен, із насадженими на нього зубами. За рахунок високої гнучкості основний каркас щільно прилягає до ясен, тому після встановлення конструкції немає тривалого звикання. Весь процес адаптації займає не більше тижня.
Показання і протипоказання
Розглядати встановлення нейлонового протеза слід при повній адентії, коли в ротовій порожнині взагалі відсутні зуби, або при частковій втраті елементів зубного ряду. Підійде ортопедичний апарат наступним категоріям людей:
-
пацієнти з алергічними реакціями на метал або пластмасу;
-
особи з патологіями скронево-нижньощелепного суглоба;
-
спортсмени, а також люди, чия професійна діяльність пов’язана з високим ризиком отримання травм.
Що стосується протипоказань, то без них не обійшлося. Перед встановленням протеза стоматологи радять повністю вжити усіх необхідних запобіжних лікувальних заходів для оздоровлення порожнини рота, купувати гострі форми захворювань (перевести їх на стадію ремісії). Не варто встановлювати нейлоновий протез при істотній атрофії ясен, коли рецесія охоплює понад 20% від загальної площі.
Якими бувають нейлонові протези
На питання, скільки коштують протези, відповідь завжди одна – все дуже індивідуально. Багато чого залежить від виду конструкції та клінічної картини, з якою звернувся пацієнт:
-
частково-знімний – встановлюється для маскування прогалин у зубному ряду (він вимагає наявності належних опорних елементів для фіксації. Кріплення здійснюється за допомогою кламерів або профільних затискачів, що підходять за кольором до тону м’яких тканин. досвідчений лікар зробить подібні кріплення непомітними з боку навіть при широкій посмішці);
-
Повністю знімний – використовується для відновлення зубів за повної їх відсутності (при цьому втраченими вони можуть бути з різних причин: через вікові зміни або механічні травми).
Відомі випадки, коли частково-знімний нейлоновий зубний протез встановлюється для заміщення лише одного втраченого зуба. Особливо популярним є таке рішення для дитячої стоматології при вимушеному видаленні молочних зубів. Яку б конструкцію ви не обрали, орієнтовну вартість виробу стоматолог визначить під час вашого першого візиту до нього. Це допоможе зорієнтуватися з майбутніми витратами та визначитися з тим, який варіант протезування обрати.
Переваги та недоліки
Найчастіше вибір стоїть між акриловими та нейлоновими протезами, оскільки вони рекомендуються у схожих випадках. На користь нейлону свідчать такі факти:
-
добре витримує навантаження, зберігає початково задану форму;
-
відрізняється легкістю, зручністю, комфортом під час експлуатації;
-
не містить вкраплень з металу, що виключає «металевий» присмак у роті;
-
еластичний і м’який, тому не натирає слизову оболонку, не викликає роздратування, не стає причиною травм;
-
стійкий до харчових барвників, а за рахунок високої гігроскопічності не вбирає запахи.
Є й недоліки. Серед них висока вартість у порівнянні з класикою із пластмаси, нетривалий «термін життя» – 4-5 років, поступове просідання базису, що призводить до атрофії ясен.
Як створюються протези з нейлону
Терміни виготовлення можуть відрізнятися, вони залежать від низки факторів. У середньому цей період складає 1,5-2 тижні. Потрібно лише 2 візити до лікаря. Схематично весь процес виглядає наступним чином:
-
зняття зліпка зі щелепи за допомогою спеціальної маси;
-
відправлення отриманого зліпка до лабораторії, де технік виготовить конструкцію на основі наявних даних;
-
виготовлення муляжу з гіпсу, за яким пізніше створюється персональна модель;
-
примірювання ортопедичного апарата, підгонка під потрібні параметри (за необхідності).
Як уже зазначалося вище, кріплення виконується у вигляді кламерів з нейлону. Це комфортні фіксатори, які не вимагають обточування зубів-опор, призначених для «утримування» усієї конструкції. Ще однією важливою деталлю є те, що при виготовленні не використовуються високі температури, які застосовуються при створенні акрилових апаратів. Це пояснює чистоту підсумкової моделі, в якій не міститься ніяких залишкових речовин.
Догляд за протезами
Процедури підтримання чистоти не є надто складними, але свої відмінності в догляді за нейлоновим протезом все ж існують. Потрібно дотримуватися трьох простих правил:
-
полоскати протез після кожного прийому їжі (Бажано робити це за допомогою кип’яченої або добре відстояної води);
-
очищати поверхню виробу щіточками з м’якою щетиною, використовуючи спеціальну пасту, яку рекомендує стоматолог (засіб не повинен містити абразивних частинок, які можуть пошкодити еластичний матеріал);
-
виконувати професійне чищення в кабінеті стоматолога (чищення повинно проводитися один раз у півріччя, щоб лікар вчасно прибирав відкладення на зубах у вигляді мінералізованого каменю і м’якого нальоту).
Незважаючи на велику кількість переваг нейлонового протеза, фахівці все ж радять обирати незнімні конструкції або надавати перевагу імплантації, оскільки ці види протезування дозволять рівномірно розподілити жувальне навантаження й уникнути атрофії ясен.