Стоматологічна клініка «Royal Dental» пропонує якісне лікування ясен у дітей. Уважні фахівці з великим досвідом роботи, безболісні методики, найрозумніші ціни — запишіться на прийом, просто зателефонувавши за номерами 0990016106 та 0674559609.

Дитячі ясна є досить чутливими, внаслідок чого захворювання ясен у дитячому віці є дуже поширеною проблемою. Якщо ви помітили перші симптоми, що викликали занепокоєння, не варто зволікати з візитом до стоматологічної клініки. Прогресування такого захворювання матиме серйозні наслідки і навіть може стати причиною втрати зубних одиниць.

Причини розвитку захворювань ясен у дітей

Сучасній стоматології відома велика кількість найрізноманітніших причин, що провокують появу захворювань тканини ясен. Найпоширенішими з них є такі:

 • неправильне виконання гігієнічних процедур (Варто навчити дитину правильно виконувати чищення зубів ще в ранньому віці, оскільки до скупчення шкідливих бактерій в ротовій порожнині, як правило, є наслідком неправильної чи недостатньої гігієни);

 • наявність запальних процесів, пов’язаних з прорізуванням зубів (у цей період розвитку дитячого організму імунна система є досить ослабленою і не забезпечує належного захисту від патогенних мікроорганізмів);

 • наявність каріозних уражень (Необхідно обов’язково лікувати карієс молочних зубів вчасно, оскільки поширення інфекції може спричинити ураження ясен);

 • травми (Тканини ясен малюка є дуже тендітними, а тому їх легко травмувати, наприклад, надто гарячою їжею або іграшками, які дитина може брати до рота);

 • неправильне харчування (Вживання їжі, що містить недостатню кількість вітамінів та мінералів, призводить до пригнічення імунної системи).

Спровокувати розвиток хвороб також може наявність шлунково-кишкових, серцево-судинних та ендокринних захворювань. Хвороби ясен можуть бути викликаними деформацією дентального ряду.

Яким чином можна виявити захворювання ясен?

Кожна патологія має свої характерні симптоми. Батькам слід звернути увагу, якщо у дитини з’явилися такі загальні ознаки хвороби:

 • поява м’якого нальоту на яснах;

 • дискомфорт під час чищення зубів;

 • неприємний запах з рота;

 • почервоніння та набряк слизової оболонки;

 • кровоточивість ясен.

Початкові стадії захворювань ясен у дітей характеризуються появою поодиноких симптомів, якими легко знехтувати. Проте, не слід вважати, що проблеми можна позбутися без професійного втручання лікаря-стоматолога. У разі наявності будь-якого з перерахованих вище симптомів, дитину варто негайно відвести до стоматологічного кабінету. Пам’ятайте, що рання діагностика захворювання завжди є запорукою його успішного лікування.

На які захворювання ясен страждають діти?

До переліку поширених хвороб ясен у дітей належать наступні:

 • запальні захворювання — розвиваються внаслідок наявності місцевих чи загальних запальних процесів;

 • дистрофічні захворювання — призводять до атрофії тканин ясен.

Найчастішим запальним захворюванням ясен у дітей є гінгівіт. У разі відсутності своєчасного лікування розпочнеться розвиток пародонтиту, за якого запалення може пошкодити м’язові та кісткові тканини навколо зубів. Варто зазначити, що пародонтит буває у дітей досить нечасто, але це не означає, що його профілактикою можна нехтувати. Дитячий пародонтит може мати хронічну форму, а в такому випадку його майже неможливо вилікувати до кінця.

Причиною розвитку дистрофічних захворювань, передусім, є дефекти прикусу, травми та скупченість дентальних одиниць. У переважній більшості випадків атрофія тканин ясен є локальною. Як правило, це стосується передніх зубів. При цьому маленький пацієнт може зовсім не відчувати болю, а тому, за відсутності скарг, запальний процес може лишитися непоміченим. Саме тому варто регулярно відвідувати з дитиною стоматолога з метою планового огляду ротової порожнини і вчасної діагностики захворювань.

Як лікують захворювання ясен у дітей?

Не існує універсального методу, що дозволяє ефективно виконувати лікування захворювань ясен у дітей. Усе залежить від особливостей хвороби, її стадії та характеру протікання, загального стану здоров’я та особливостей організму дитини і т. п.

У сучасній дитячій стоматології робиться ставка на комплексне лікування. До комплексу лікувальних заходів можуть належати медикаментозна терапія, професійне чищення ротової порожнини, лікування наявного карієсу, корекція прикусу, надання дитині та батькам інформації про правильну гігієну порожнини рота і т. п.

Отже, у процесі лікування ясен у дітей необхідно застосовувати виключно індивідуальний підхід. Саме цим принципом керуються в своїй практиці лікарі стоматологічної клініки «Royal Dental» в Івано-Франківську. Ви можете бути впевненими в тому, що маленький пацієнт потрапить до рук уважних і досвідчених фахівців, які проведуть ретельну діагностику і підберуть максимально ефективний і комфортний спосіб лікування. Телефонуйте — ми обов’язково допоможемо!

Ціни

З метою уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38(099) 001-61-06 +38(099) 601-61-06
+38(099) 001-61-06
instagram skype facebook viber viber telegram telegram
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber